Sosyal Medya İle Seo

sosyal seo 300x231 Sosyal Medya İle Seo

Merhaba değerli okurlarım, sizlere bu makalemde sosyal medya ile seo hakkında bilgiler vereceğim.

Arama motoru sektmründe lider konumda olan google son yıllarda çıkarmış olduğu algoritmalar ile bilinen tüm seo kavramlarını sarsmış durumda. Bu nedenle bir çok web site sahibi çeşitli yollarla arama motorlarında görünürlülüğü artırmaya çalışsada bundan pek verim alamamaktadır.Bu nedenle son yılların fenomeni haline gelen sosyal medya önemli hale gelmiştir.Peki sosyal medya ile seo nasıl yapılır?

İlk olarak bu konuda sektörünüz ve anahtar kelimeniz ile alakalı sayfa ve profiller yaratmanız ve bu çalışmaları güçlendirecek yine aynı şekilde paravan bloglar size gerekiyor.

Paravan blog ile sosyal seo nasıl yapılır bunu bir başka konumda değineceğim şimdi gelelim sosyal medyada seo için neler yapmamız gerekli.Öncelikle facebook, twitter, gplus, youtube, delicious, friendfeed, flickr ve pinterestte sosyal profil ve sayfalarımızı açalım. Açtığımız bu sayfalara konularımızı resimli görsel ne varsa içinde yer alacak şekilde paylaşalım.Facebook, twitter ve friendfeed`te otomatik paylaşım yapabiliriz ama delicious, pinterest, flickr ve gplus`a manuel ekleme yapmanız gerekecek.

Bu adımları gerçekleştirdiğimiz zaman sosyal seo altyapımız oluşacak ve daha sonra paravan bloglar ile sosyal gücümüzü artıracağız ve sitemize seo yapacağız.

Bu konu hakkında bilgiyide bir başka makalemde vereceğim.Şimdilik görüşmek üzere hoşçakalın.

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin