Şile Ağva

sile agva 300x225 Şile Ağva

Şile Ağva İstanbul’un bir ilçesi olup tatilciler ve şehir hayatından uzaklaşıp günübirlik dinlenmeler üzerine kurulmuş bir beldedir.

Ağva’nın hem nehirlere hem de Karadeniz’e kıyısı vardır. Nehir Kenarları boyunca bir çok restaurant ve konaklama tesisleri kurulmuştur. Bu tesislerde sabahları yemyeşil bir doğa, nehir ve kuş cıvıltıları eşliğinde güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ağva hem yaz hem kış turizmine elverişlidir. Ağva Pansiyon fiyatları otellere göre daha uygundur. Eğer 4-5 kişilik bir aile ile gelecekseniz maddi açıdan pansiyonları kullanmanızı öneririz. Ağva da ormanın derinliklerine doğru ilerlediğinizde saklı göl adında meyve ağaçları ile etrafı çevrilmiş harika bir göl bulunmaktadır. Eğer ormana doğru yürüyüş yapmak istiyorsanız bu gölü mutlaka ziyaret edin çünkü hayran kalıcaksınız. Ağva da bir çok tesis’in ziyaretçilerine ücretsiz sunduğu olta takımı vardır. Bu oltalar sayesinde ister deniz de ister gölde ya da Göksu ve Yeşilçay nehirlerinde balık tutmanız mümkündür. Balığınızı tutarken bir yandan da içeçeğinizi yudumlamak sizlere büyük bir haz verecektir.

Eğer İstanbul’a yakın bir şehir de oturuyorsanız ya da Ailenizle İstanbul üzerinden geçmek icap ettiyse Şile Ağva’ya uğramadan geçmeyin Yeşil Ağva’nın güzelliklerini bir kere gördüğünüzde yakın çevrenize buradan bahsedeceğinize eminiz.

Bölge hakkında daha detaylı bilgi ve görseller için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: http://www.sileagva.net

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin

Bir önceki konumuz olan Pusuda Bekleyen Zombiler adlı yazımızda walking death haber ve zombie şakaları konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.