Html`den WordPress`e Geçiş

Merhaba arkadaşlar, wordpress konusunda açmış olduğum bu ilk makalede sizlere html sistemde yer alan sitenizi en kolay ne şekilde wordprees`e çevireceğinizi anlatacağım.

Herkez gibi bizde bir dönemler html yapıda bir sistem kullanıyorduk ama tabiki uygulamalarda ve yapılan düzenlemelerde bu sistemin özellikle büyük sitelerle uğraşan kişiler için zamandan kaybettirmesi ve buna ilave olarak herkezin yarış halinde olduğu google mecrasında bir çok seo uygulamasında geri kaldığı için son zamanların en popüler sistemleri olan wordpress`e geçiş yaptık.

Uygulamada en çok zorlandığımız konu sayfa semantik yapısının wordpresse`e nasıl uygulanacağı. .html yapıda olan sayfa düzeninin wordpress sisteminde rahatça uygulanabildiğini gördük. Tabiki bunun için bir kaç şey yapmamız ve bir iki eklenti çalıştırmamzı gerekiyor.

Öncelikle bize amacımıza göre br tema gerekiyor.Eğer makale ve haber sistemin yanı sıra reklam yapıyorsak ve bunu birbirinden ayrı olmasını istiyorsak makale için yazı sistemini reklam için sayfa sistemini kullanmanızı öneririm.Çünkü yazı olarak sisteme gireceğiniz her konu ana sayfada makale şeklinde çıkacağı için sıkıntı yaratabilir.Html yapımızı sayfa düzeninde kullanabilmemiz için bir eklenti gerekiyor.Bu eklentinin adı html-on-pages-plugin olup webde kolayca bulunuyor.

2.ci olarak wordpress`te sayfa kalıcı bağlantılarını düzenlememiz lazım bunun için yönetim panelinde ayarlar kısmında kalıcı bağlantıları özel olarak seçip %postname&.html olarak tanımlamamız gerekmekte.

Eğer sayfalarımıza seo çalışması yapmış isek bunu rahatça yeni sistemde hayata geçirmek için en gerekli eklentilerden biri all in seo pack eklentisidir.

Bundan sonra yapmamız gereken şey wordpresste aynı başlıklarda konu açarak içeriklerimizi o konunun içerisine yerleştirmek olacaktır.

Bunu doğru şekilde yaparsanız herhangi bir index ve sıralama kaybı yaşamassınız.

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin