Edremit’in Kuşu Dünya İkincisi

edremit kusu 300x178 Edremitin Kuşu Dünya İkincisi

İtalya’nın Bari şehrinde 62.’si düzenlenen Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden ve dünya 2. olan Hüseyin Salı, “Aldığım derece ile ülkemiz ve Edremit’in adını dünyaya duyurmaktan son derece onurluyum dostlarıma tatlı ısmarlayarak bunu kutluyoruz” dedi.

Ayrıca Kanarya ve Kafes kuşlarında Edremit bölgesinde çok sayıda üretici olduğunu, yeni kurulan dernek ile birlikte yarışmada 2 dernekle temsil ettiklerini bunların güvercin kategorisi Kanarya ve Güvercin Sevenler Derneği; Kanarya dalında ise yeni kurulan Edremit Ornitoloji Derneği olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Birol İlgör, “Dernek binamız maalesef bulunmuyor, bizler pazartesi pazarında bir kahvehanede toplanıyoruz. Ülkemizin ve Edremit’imizin adını tüm dünyaya duyuruyoruz. Ama malesef bir dernek binamız bile yok. Yetkililerden oturup toplanabileceğimiz bir yer konusunda yardım bekliyoruz. Onlar yer konusunda bize yardım etsin bayrağımızı her ükede dalgalandırmak, Edremit’imizin adını dünyaya duyurmak bizden” dedi.

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin

Bir önceki konumuz olan İsmail Ok Avşa Adasında adlı yazımızda avşa adası belediye seçimleri ve avşa adası yerel seçim 2014 konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,