Beyaz Ette Hormon İddiaları

bupilic 300x178 Beyaz Ette Hormon İddiaları

Beyaz et sektöründe yer alan bupiliç firmasının patrolanlarından Faruk Kula, “Beyaz et sektörünü bir yerlere getirmek istemeyenler var ve önüne takoz koymak isteyenler, engel koymak isteyenler var” diyerek yaşanan bu polemiğe büyük tepki gösterdi.

Aynı zamanda Balıkesir Ticaret Borsası Başkanıda olan Faruk Kula, Bupiliç’in yönetim kurulu başkanı olarak yaptığı konuşma esnasında, bazı çevreler beyaz et sektörüne yönelik karalama kampanyası içerisinde, bu hesaplar hem bölge hem ülke genelinde sektörü sekteye uğratacak, insanlar ekmeğinden, aşından, işinden olacak kadar tehlikeli bir girişim diyerek konuya açıklık getirdi. Bu gibi polemiklerde yetiştiriciler kadar sektörde yer alan herkesin dikkatli ve duyarlı olmasının büyük önem arzettiğini belirten Faruk Kula, şunları söyledi.

Bupiliç sektörde 10. yılına geldi, el birliği ile bir hayli mesafeler katetti. Bunu tüm ekip olarak başardık. Ama bu sektörüb bir yerlere gelmesini istemeyenler var, önümüze takoz koymak isteyen, engel koymak isteyenler var. Önümüzdeki aşa, ekmeğe göz dikenler var. Burada hep birlikte emeğimize göz dikenlere karşı bir takım mücadeleler vermek zorundayız. Bizler sizlere hayvan, yem ve saha servisi gönderiyoruz. Biz sizlere ağaçmı yolluyoruz? Bizler sizlerin ürettiği ürünleri bizler de tüketiyor, çocuklarımıza, torunlarımızada tükettiriyoruz. Peki siz ne yapıyorsunuz; Size herhangi bir şekilde hormonmu geliyor. Siz bu ürünleri tüketmiyor musunuz, tüketiyorsunuz. Peki sizin bu tür şeylere reaksiyonunuz olmuyormu? Varsa bir kişi var, bu konuda gösterdiği duyarlılık için teşekkür ederim. Bu tür zihniyetler bizi bitirmeye kalkarsa hep beraber biteriz. Böyle bir şey varsa ki böyle bir şey yapmayız, böyle bir işe falan da ihtiyacımız yok. Ama gerçek olmayan, aslı olmayan iddialarla sektörün önüne takoz koyup hepimizi engellemeye çalışıyorlar. Önünüzdeki ekmeği önümüzden almaya çalışıyorlar. Lütfen hepiniz daha bu konuda daha duyarlı olun, gerçek olmayan iddialara karşı sizlerde tepki verin dedi.

30.01.2014

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin

Bir önceki konumuz olan Başı Boş Atlar Kazalara Sebeb Oldu adlı yazımızda e-87 kaza haberleri ve edremitte trafik kazası konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,