Asılsız İddialar Ortaya Çıktı

bomba 300x178 Asılsız İddialar Ortaya Çıktı

Emniyetten verilen bilgilere göre bombalı saldırı yapılarak terörist faaliyette kullanılacağı iddiası ile polisin ülke çapında aradığı öne sürülen 4 araçtan 10 RH 142 plakalı kamyonun 17 Ocak 2014 tarihinde Balıkesir’de çalındığı, sahibinin emniyete yaptığı müracatın ardından harekete geçen Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalınan kamyoneti 5 gün içinde yerini tespit edip 22 Ocak 2014 tarihinde sahibine teslim ettiği bildirildi. Söz konusu araç sahibinin Balıkesir’in körfez bölgesindeki sahil beldelerinden Burhaniye ilçesinde yaşadığı öğrenildi.

“Güvenlik Güçleri 4 Aracın Peşinde” başlıklı istihbarat birimlerine dayandırılarak sunulan haberde, araçlardan birinin Balıkesir plakalı kamyonet olduğu belirtilmiş ve bu araçların terör örgütlerince bombalı saldırıda kullanılacağı öne sürülmüştü.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne ise bu plakadaki aracın bomba yüklü olarak eylemde kullanılacağı yönünde bir ihbar gelmediği kaydedildi.

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin

Bir önceki konumuz olan İdo Seferleri İptal adlı yazımızda ido seferleri 2014 ve ido seferleri iptal konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,