Android 4.4 KitKat

android 300x168 Android 4.4 KitKat

Herkez Android 4.4′ün “Key Lime Pie” ismi ile piyasaya çıkmasını beklerken Google beklenmedik bir hamle ile sistemi “KitKat” adı ile tanıttı. Bilindiği üzere Android’in 4.0 sürümü Ice Cream Sandwich adıyla giriş yapmıştı, onun ardından gelen ve 3 önemli sürüm olan 4.1, 4.2 ve 4.3′ü “Jelly Bean” şekerlemeleriyle bu sistemi tanıdık. Android 4.4 ise yeterince farklı olacak ki Google tahminimizce ona farklı bir isim vermiş. Bununla birlikte 5.0 sürümüne direkt olarak zıplayacak kadar çok büyük yenilikler yok.

0.1′lik sürüm artışı ilk etapda önemsiz gibi görünse de bu artış Android için önemli bir adım. KitKat’ın arayüzü oldukça akıcı yapıda, bunun yanında uzun zamandır geliştirmelere muhtaç olan arama ve mesajlaşma alanındada ek geliştirmeler mevcut. Üretkenliğe odaklanan bu yeni platformda Google Now yetişkinliğe ulaşmış bulunuyor.

Google’a göre KitKat ortaklığının ana fikri tanıtım olup iki firma arasında herhangi bir para alışverişi olmadı. Nestle firmasının 50 milyon Android KitKat çikolatası üretmesi, Google için yeterince karlı bir anlaşmaydı.

İsim konusunu bir yana 4.4 güncellemesi Android’in sıkça ve sürekli olarak eleştirilen sorunlarını başarıyla çözmüş. KitKat, sunduğu faydalı yenilikler ile performanstaki fark edilir gelişmeleri tüketiciyi odak alıyor ve sunduğu bir takım optimizasyonlarla uygun fiyatlı cep segmentinide unutmuyor.

Abonemiz Olun Yeni Haberler Mail Adresinize Gelsin

Bir önceki konumuz olan Doğa Meraklılarına 5 Mobil Uygulama adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

Etiketler: , ,